BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

O šita tema dažniausiai rašau anglų kalba, sakykit, ką norit, lietuviškai išsireikšti man darosi vis sunkiau, tačiau dabar pabandysiu.

Žmonės sako, kad geriausi santykiai atsiranda iš draugystės (net šitai angliškai geriau skamba!). O man kuo toliau, tuo sunkiau tuo patikėti. Čia, žinoma, labai svarbus yra “draugystės” apibūdinimas, t.y. ar kalbame apie trijų mėnesių draugystę, ar apie dešimties metų pažintį. Vikipedijoje nėra parašyta draugystės trukmė, tačiau ten rašoma štai kas: “Draugai mielai būna kartu. Jie nesiekia vienas kitam pakenkti, neretai vardan draugo interesų apribodami ir savuosius. Jų polinkiai paprastai irgi būna gana artimi, ir jiems patinka užsiimti pačia įvairiausia bendra veikla. Draugai taip pat padeda vienas kitam, pradedant gero linkinčiu patarimu ir baigiant bendrai įveikiamais rimtais sunkumais.” - ar ne apie tokį tobulą gyvenimo partnerį svajojame kiekviena?
Čia ir yra visa bėda. Ar vyrai ir moterys gali būti TIK draugais? Visos mes, naivuolės, atsakysime linkčiodamos galvas. O dabar visos draugiškai pažiūrėkime šį filmuką. Suprantate?
Kita vertus, jeigu meilė trunka trejus metus, ar išvis verta jos ieškoti? Ar verta pusę gyvenimo trainiotis iš kampo į kampą, neturint nieko ir laukti parskrendančių drugelių? Ar verta laukti “tobulo”, kai gali turėti “gerą”? Gal geriau paprasčiausiai sustoti minutėlei ir būti su tuo, su kuriuo tau gera, prie kurio esi pripratusi ir nuo kurio neturi ką slėpti?

Bet visai ne apie tai aš norėjau čia kalbėti. Paprasta situacija: mergina ir vaikinas bendrauja, sakykime, penkis metus. Jie susirašinėja, kartas nuo karto nueina į kiną ar išlenda pasivaikščioti. Jie draugai, gal net labai artimi. Jis žino apie jos gyvenimą daugiau, nei daugelis, ji nebijo su juo kalbėti, nes jis ją supranta. Jų draugystė neįpareigojanti, čia nėra jokių dramų ir intrigų. Ir staiga ateina laikas, kai jis pradeda lengvai flirtuoti (gal čia tik ji mato tą flirtą, o iš tiesų jo nė nėra?), ji jam atsako tuo pačiu, nes negali atsispirti jo žavesiui. Jis ją idealizuoja ir šypsosi pasakodamas apie ją draugams, jos galvoje vis dažniau šmėsteli jo vardas, ji išmoksta pusę jo pasakytų frazių mintinai. Jie bendrauja kaip bendravę, tik staiga iš už kampo išlenda dar ir fizinis kontaktas. Jis vis auga ir didėja. Kol staiga abu supranta, jog tai - santykiai. Jie atėjo netikėtai, bet juos priimti būtina, nes abu jaučia milžinišką atsakomybę už kitą, už jo jausmus ir mintis, nė vienas nenori kito skaudinti, todėl tiesiog leidžiasi pavėjui. Čia nėra kalbos apie meilę, viskas pagrįsta prieraišumu ir įsipareigojimais. Ir staiga visa jų artima draugystė darosi vis labiau fizinė. Atsiranda pavydas, intrigos, dramos. Nebelieka nuoširdžių pokalbių, atsiranda vis daugiau ironijos ir kandaus flirto. Žmonės tampa nelaimingais, viskas, kas turėjo būti gražu, išnyksta. Galiausiai nebelieka nei santykių, nei fizinio kontakto, nei draugystės. Jie ir toliau kalba, juokiasi, bet viskas visiškai kitaip. Iš pirmo žvilgsnio atrodytų, jog niekas nepasikeitė. O iš tiesų pasikeitė viskas, absoliučiai viskas.

Žodžiu, lieki prie sudužusios geldos, nes per gerai norėjai, mergyt.

Iki tobulumo trūko tik vieno - meilės.

Patiko (1)

Rodyk draugams

Komentuokite