BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Atėjęs į auditoriją skaityti paskaitos, filosofijos profesorius pasidėjo ant stalo stiklainį ir pridėjo į jį didelių akmenų. Po to klausia studentų - ar stiklainis pilnas? Šie patvirtino.
Tada profesorius išsiėmė iš krepšio skardinę nuo kavos, pilną smulkių akmenėlių ir supylė juos į stiklainį. Akmenukai gražiai užpildė tarpus tarp didelių akmenų. Profesorius vėl paklausė studentų ar stiklainis pilnas ir šie juokdamiesi jam pritarė.
Tada profesorius išsitraukė iš kišenės maišelį smėlio ir supylė jį į stiklainį. Smėlio kruopelės subiro į pačius mažiausius plyšelius tarp akmenų, visiškai užpildydamas stiklainį. Ir vėl profesorius paklausė studentų ar dabar stiklainis pilnas. Ir šie vėl atsakė - taip.
Tada profesorius paėme nuo stalo du puodelius kavos ir supylė juos į stiklainį. Kava subėgo ir susigėrė. Studentai nusijuokė.
-Taigi, - tarė profesorius, - dabar įsivaizduokite, kad šis stiklainis yra jūsų gyvenimas. Didieji akmenys simbolizuoja svarbiausius jūsų gyvenimo dalykus: šeimą, vaikus, draugus, mylimąjį, sveikatą, darbą. Net jei visa kita dingtų, jie vis tiek liktų jums svarbūs ir suteiktų jūsų gyvenimui prasmę. Smulkūs akmenėliai yra antraeiliai, mažiau svarbūs dalykai: automobilis, butas, studijos. Smėlis simbolizuoja visai nesvarbius, nereikšmingus dalykus, netgi lėkštus dalykus. Ir jeigu jūs iš pradžių pilsite smėlį, tai jame neliks vietos nei dideliems akmenims, nei smulkiems akmenėliams.Skirkite daugiau dėmesio svarbiems dalykams. Raskite laiko savo vaikams. Rūpinkitės savo sveikata. Liks pakankamai laiko darbui  ir namų ruošai, ir vakarėliams, ir kitkam… Rūpinkitės pirmiausia didžiausiais, nes tik jie yra tikrai vertingi, nusistatykite teisingus prioritetus, o visa kita - tai tik smėlis.

Vienas iš studentų pakėlė ranką ir paklausė, ką reiškia tie du puodeliai kavos. Profesorius nusišypsojo ir atsakė: Džiaugiuosi, kad paklausėte. Tai reiškia, kad nesvarbu, koks pilnas jūsų gyvenimas bebūtų, porai puodelių kavos su gerais draugais visuomet turėtų atsirasti laiko.

Rodyk draugams

Komentarai įrašui “Filosofija.”
 1. szerelem rašė:

  mano auklėtojas, etikos mokytojas, mums pasakojo šitą.
  man patiko. +

 2. Boba ;DD rašė:

  Dėl to tikrai verta studijuoti filosofiją ;DD

 3. megeja rašė:

  gera istorija, geri patarimai. (+1)

 4. miciuta rašė:

  šakės, kaip man patiko =^^=

 5. nieko naujo :) bet tai tikrai gera istorija +

 6. Em. rašė:

  gražu. ir visai nesvarbu, kad banaloka ir daug kartų visur spausdinta. pirmą kartą perskaičiau nuo pradžios iki pabaigos.

 7. Latvys rašė:

  dar dadėjus mineralinių miltelių ir viską užpylus bitumu išeitų pusė velnio asfaltbetonio mišinys. Gal net koks AC16PD. tik kavos tai čia nereikia.

 8. Jazzy rašė:

  un-real

 9. kateeee rašė:

  labai geras pasakojimas…labai labai patiko…labai teisingas. :) atsiminsiu:} (+1)

 10. Smerfe rašė:

  Per brolio išleistuves prieš pora metų mokiniai taip darė.Įdomu buvo dabar perskaityti,o tada dar žiūrėti.;]
  +1

 11. pacanas rašė:

  ta nuotrauka.. jau buvo beveik mane papirkus… bet tada…. perskaičiau tą "un-real" ir grįžęs į gyvenimą paspaudžiau minusą :D

 12. Bum! rašė:

  Štai šio įrašo man ir trūko iki pilnos laimės :)

 13. Bent šimtą kartų girdėtas ir skaitytas pasakojimas, bet nė kiek nesigailiu perskičius ir šimtą pirmąjį kartą.

 14. silensy rašė:

  visiška gyvenimo tiesą.

 15. Šaunu, filosofija tikrai smagus užsiėmimas.

 16. idomus straipsnis, tikrai verta susimastyti

Komentuokite