BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

"My Fair Lady" - Audrey Hepburn

Žmonės kalba, kad tikrosios ledi išnyko jau 6 dešimtmetyje. Drįstu teigti, kad taip nėra. Viskas priklauso nuo to, kaip kiekvienas iš mūsų supranta ledi įvaizdį. Mano manymu, tai “tobula moteris” - gležna, ne pernelyg stipraus charakterio, visiems padedanti ir visada besišypsanti, darbšti ir judri, kartais naivi, tačiau visada randanti išeitį iš kebliausių situacijų. Kitaip tariant, tai žmogus, gyvenantis dėl kitų, ne dėl savęs, tokiai moteriai laimės suteikia žinojimas, kad ji gali padaryti kažką laimingu. Visi vyrai jos geidžia, o ji štai išlieka geriausia jų drauge.

Kur dingo tokio tipo moterys? Kur dingo nerūkančios, degtinės be zakusono negeriančios, poeziją skaitančios, vaikštančios į operas (ne tik į naktinius klubus) ir su šypsena bendraujančios su visais moterys? Kur dingo naivumas ir tas drovus paslaptingumas, buvęs moterų varomąja jėga XIX amžiuje? Kur dingo užkietėjusios romantikės, kurių širdis reikalauja kažko daugiau, nei epitetų “baby” ar “gražutea”? Galų gale, kur yra tos, kurioms dar kažką reiškia žodis “pasimatymas” ir tai ne šiaip kažkoks banalus banalaus reikalo pavadinimas, o tarsi koks kodas, kuris diktuoja aprangos ir elgesio normas?

Vadinamosios namų šeimininkės dažnai gali būti sumaišomos su ledi. Bet ledi nėra ta moteris, kurią 24 valandas per dieną, 7 dienas per savaitę galima surasti virtuvėje ar besigalinėjančią su siurbliu. Ji turėtų suspėti viską - nuo šukuosenos ir manikiūro iki tobulos formos cepelinų. Ji turėtų būti aktyvi ir imli, domėtis viskuo, bendrauti ir šypsotis. Nepriekaištinga išvaizda net nebūtina, užtenka būti pasitempusiai ir jausti šiokį tokį skonį. Jausti ribas ir dress kodus. O čia dar viena labai svarbi ledi savybė - sugebėjimas prisitaikyti ir daugiapusiškumas. Ir tai nereiškia, kad tokia moteris neturi savo nuomonės, aklai pasitiki ir tiki žiniasklaida ar draugėmis. Ji tiesiog nedrasko akių ir supranta, kad pasaulyje visi mes skirtingi, o  svarbiausia - duoti durniui kelią. Kartais patylėti ir nusišypsoti - geriausia išeitis iš kebliausios situacijos. Ledi atkakli ir siekianti savo tikslų, tačiau nelipanti kitiems per galvas, niekada nesižeminanti ir stovinti savo vietoje.

Aš pati visada buvau stipriai už moteris karjeristes, visada mėginančias pasiekti aukštumas. Tos moterys protingos, stiprios, gerai žinančios kur ir kodėl ten eina ir ką ten ras, turinčios aiškią nuomonę ir nusistatymą. Jų mąstymas konkretus ir racionalus. Mūsų amžiuje tokių moterų vis daugėja. Tai moterys siekiančios lyčių lygybės ir už tai jas galima pagirti. Jos vyrų dažnai vadinamos cold bitches, visada norimos, bet sunkiai pasiekiamos. Jos per daug gerai žino, ko nori, kad veltųsi į kažkokius neaiškios kilmės random santykius ar nuotykius. Pažiūrėjus iš išorės, sakytum - tikra ledi, tačiau tokį įspūdį sukelia tik griežto stiliaus kostiumėlis, žvilgantys aukštakulniai, tobula šukuosena ir, be jokios abejonės, perlų vėrinys. Jos per ne lyg pasitiki savimi ir ciniškai žiūri į pasaulį, kad būtų vadinamos ledi. Žinoma, esu tikra, kad ir jos neretai ima ir nusiima visas kaukes ir tyliai, apsikabinusios kokį meilės romaną, pasvajoja apie naivią ir tyrą, raudoną meilę, svajingus pasimatymus ir naminį maistą.

Bet apskritai, tai aš mielai grįžčiau kokiais 50 metų atgal ir persikelčiau į Ameriką. Mielai nešiočiau tobulos formos pūstą suknelę, dėvėčiau identiškos suknelės spalvos batelius ir puoselėčiau savo spindinčias garbanas. Auginčiau gėles, gaminčiau obuolių pyragus, gerčiau martinį su draugėmis, skaityčiau knygas ir lankyčiausi knygų mylėtojų klubuose, auginčiau du mielus vaikučius ir turėčiau nuostabų aukštą vyrą (kodėl jis aukštas - nežinau). Tikrai nuoširdžiai gyvenčiau ten, tuomet bent žinočiau, ko iš manęs tikimasi. Visai priešingai, nei dabar, kai vyrų ir moterų socialinė padėtis tokia susimaišiusi ir neaiški. Norėčiau būti paprasta ir žavinga ledi. Daugiau žavinga, nei paprasta. Gink Die, ne prasta.

Patiko (1)

Rodyk draugams

Komentuokite